Soběstačná produkční stanice / systém pro DJská vystoupení

Samostatné produkční studio – nepotřebuje počítač| 8x8 matice s podsvícenými RGB pady pro spouštění klipů| Celobarevný 7“ kapacitní vícedotykový displej| Mikrofonní/nástrojové/linkové vstupy, 4 výstupy| MIDI In/Out/Thru| 4 konfigurovatelné výstupy CV/Gate| Remix, mash-Up, DJing a hudební produkce za pomocí 6 různých typů tracků. Sekvencování a koncertní produkce s pomocí audia, MIDI a CV| Produkční režimy včetně 16-Pad Drums, Notes, Smart Scales, Chords a Progresssions| Editace samplů ve stylu MPC| Automatická detekce BPM, timestretching a pitch-shifting v reálném čase| 8 dotykově citlivých ovladačů s grafickými OLED displeji| 4 výkonné plně editovatelné syntezátorové moduly| 16 GB vnitřní paměti (součástí výbavy je více než 10 GB zvukového obsahu)| Slot pro SD kartu a dva USB 3.0 konektory pro připojení flash disku nebo MIDI kontrolerů| Možnost rozšíření paměti prostřednictvím 2,5“ SATA konektoru (SSD nebo HDD)

Přehodnoťte svá očekávání. Force stírá hranice mezi současnou hudební produkcí a novou generací koncertní DJské techniky. Stává se vzorem nového průmyslového standardu. Force kombinuje mimořádně intuitivní workflow se souborem nezbytných moderních funkcí, jako jsou spouštění klipů, krokový sekvencer, samplování, syntezátorové enginy či ovládání pomocí dotykové obrazovky. Z tohoto spojení vzniká zcela samostatné produkční a koncertní zařízení, které rozběhne vaši kreativitu na plné obrátky.

Dokonalý doplněk i zcela soběstačný nástroj! Force je synonymem zcela osvobozujících schopností pro živá vystoupení – schopností, které vám umožní soustředit se pouze na váš špičkový výkon bez ohledu na náročnost dané hudební produkce.

Remix

Do 8x8 matice Force je možné za účelem remixu či přetvoření tracků přímo „za běhu“ bezproblémově importovat jednotlivé submixy, smyčky a jednoduché „one shot“ samply. Se stejným cílem můžete také definovat režimy přehrávání, včetně nastavení smyček a triggeringu.

 Tutorial - Launching Clips with Force

MashUp

Force disponuje obrovským potenciálem pro tvorbu mash-upů – spojení dvou a více skladeb. Stačí jen naimportovat několik submixů a srovnat ladění a tempo. Veškerý obsah lze synchronizovat podle hlavního BPM, takže nikdy nebudete mimo dobu.

DJing

Přímočaré přiřazení tracků ke crossfaderu, nahrávání celých skladeb, submixů a smyček k padům v rámci 8x8 matice, přehrávání scén a klipů! Jinými slovy: perfektní kvalifikace pro práci v rukou DJe.

 Tutorial - Using the Cross Fader

XYFX

Přidejte svým setům na atraktivitě tím, že plně využijete potenciál vícedotykového displeje studia Force a jeho palubních efektů XYFX. Díky nim je možné do jednotlivých tracků v reálném čase nasadit filtr, modulaci, efekt Beat Repeat, případně volit mezi výstupy.

Ableton Link

Připojte Force ke své bezdrátové síti a synchronizujte svůj projekt s jakoukoliv aplikací či hardwarem s podporou technologie Ableton Link (včetně modelů z naší ikonické řady MPC Series).

Warp

Být stále v rytmu? Proč ne! Díky algoritmům pro přizpůsobení tempa a automatické detekci BPM dokáže Force snadno synchronizovat veškeré audio s hlavním tempem projektu.

Cue Mix

Perfektní trefa! Připravte si svůj mix s pomocí Cue ovladačů a Cue-mixu, které jsou vyhrazeny pro veškerý zvuk přiřazený k výstupům 3/4 a nebo prostřednictvím ovladače Cue-Blend na sluchátkovém výstupu.

Srdcem Force je intuitivní workflow na bázi zvukových klipů, které představují základ vaší hudební produkce. Charakter těchto klipů definujete kombinací zvukových modulů, bicích ve stylu MPC, zvukových tracků, Keygroups, MIDI a CV tracků. Klipy pak dále utváříte pomocí krokového sekvenceru, bicích padů a prostřednictvím dat jednotlivých not.

 Trap Performance and Tutorial

Audio tracky

Force dokáže zachytit zvuk ze svých kombinovaných vstupů, načítat/sekvencovat samply ze svého prohlížeče, případně získávat audio resamplováním jiné zvukové stopy.

Drum tracky

Pokud vás neuspokojí bohatá nabídka bicích z vlastní výchozí knihovny studia Force, můžete si za pomocí samplů nahraných z USB disku či SD karet vytvořit vlastní. S editačními funkcemi řady MPC, s režimem 16-Pad Drums a krokovým sekvencerem nemůže být vytvoření perfektního groovu jednodušší.

Zvukové moduly (Plugin Tracks)

Do architektury studia Force jsou pevně zakódovány hned čtyři špičkové virtuální syntezátorové moduly Synth Engines – každý s širokými možnostmi editace a značným zvukovým potenciálem. K dispozici je sekvencování pomocí tradičního piano roll, nasazení vestavěného arpeggiatoru či přepnutí do režimu Note Mode s funkcemi inteligentních akordů a stupnic.

Keygroups

Načítání virtuálních nástrojů tvořených více samply, tzv. keygroups, plus chromatické přehrávání pomocí MIDI klávesnice nebo padů studia Force. Použijte vestavěný auto-sampler a za pomocí externích syntezátorů a zvukových modulů vytvářejte vlastní keygroups, které pak můžete v rámci svého projektu okamžitě načíst.

MIDI

Odesílejte MIDI data ze svých stop do externích MIDI zařízení, včetně syntezátorů a automatických bubeníků. Připojením periferního studiového zařízení k Force pak můžete tyto nástroje „vysamplovat“ přímo do audio tracku.

CV tracky

Využijte svá modulární zařízení co nejlépe! Díky čtveřici CV/Gate výstupů je u CV tracků možné odesílat MIDI data do externích zařízení.

Seznamte se se „Synth Engines“

Zkuste svou práci se samply okořenit čtyřmi syntezátorovými moduly od předního světového vývojáře – firmy AIR Music Technology.

 Tutorial - Using Plugin Instruments

Nevyčerpatelný pramen kreativity. Pod kapotou Force se nachází ničím neomezený tvůrčí potenciál, ze kterého mohou těžit všichni hudebníci.

Samplování v reálném čase

Práce se samplerem, „zachytávání“ audia pomocí kombinovaných vstupních konektorů nebo resampling přímo v rámci projektu studia Force! Pokud vám to připadá málo, přidejte ještě možnost v reálném čase během nahrávání nasadit až čtyři efekty, a také funkci okamžitého přiřazení nahraného audia do tracků a programů.

Editace samplů ve stylu MPC

Není třeba pochybovat o tom, že nástroje řady Akai Professional MPC představují v rámci moderní hudební produkce tu nejpokročilejší technologii v oblasti editace samplů. U produkčního studia Force máte k dispozici veškerou „sílu“, kterou řada MPC pro manipulaci se samply nabízí, a to včetně funkcí Trim, Crop, Chop a dalších. Přiřazení, vrstvení a sekvencování samplů můžete zcela bez problémů provádět pomocí podsvícených RGB padů nebo prostřednictvím dotykového displeje.

Dokonalý groove

Pokud jde o zachycení vaší produkce, Force se velmi snadno dokáže přizpůsobit všem vašim potřebám. Má totiž k dispozici veškeré důležité nástroje, které může moderní digitální audio workstation nabídnout. Vestavěný krokový sekvencer, MPC režimy padů, legendární funkce MPC Swing a editor mřížky padů – s touto výbavou dokážete dokonalý groove vytvořit doslova „na jeden dotek“.

 Tutorial - Step Sequencer

Looper

Dejte svým klipům novou tvář, nahrajte zvuk ze vstupů studia Force a začněte s objevováním bezbřehých možností loopingu. S podporou intuitivního dotykového rozhraní a plnohodnotnými možnostmi směřování signálu je práce se smyčkami skvělou cestou k originální koncertní i studiové produkci.

Mix

S pomocí Track a Pad mixů studia Force můžete u všech naprogramovaných padů, tracků a u master výstupu nastavovat úrovně, panoramu, přiřazovat parametry, vkládat efekty a odesílat audio do jakéhokoliv ze čtyř interních „Sendů“. Desítky procesorů a efektů z kolekce AIR FX (proslavené programem ProTools) je možné ovládat pomocí inteligentních otočných enkodérů s přiřaditelnou funkcí nebo pomocí dotykového displeje. To vše dohromady přináší uživateli zcela „hladký proces“ míchání bez kompromisů.

 Tutorial - Mixing with Force

V základní výbavě produkčního studia Force najdete více než 10 GB zvuků od předních světových výrobců samplů, včetně SampleTools od CR2, MSX Audio a Sample Magic. Okamžitě po vybalení tak máte k dispozici řadu žádaných a inspirativních zvuků. Řečeno v číslech: 248 kitů, 16 demo projektů, více než 2500 smyček a přes 500 patternů.

 Tutorial - Browsing Samples

Upozornění pro všechny fanoušky Ableton Live! Krátce po uvedení produkčního studia Force přišel vývojový tým firmy Akai Professional s plánem zásadní aktualizace, která garantuje přímé ovládání veškerých produkčních i koncertních funkcí programu Ableton Live. Bez ohledu na to, zda se jedná o absolutní viditelnost a řízení matice klipů Abletonu či o dotykové ovládání mixu a dalších klíčových parametrů, Force je možné okamžitě a snadno integrovat do vašeho stávajícího systému. Force je jednoduše hnací silou vaší tvořivosti!

Vlastnosti

 • Samostatné produkční studio – nepotřebuje počítač
 • 8x8 matice s podsvícenými RGB pady pro spouštění klipů
 • Celobarevný 7“ kapacitní vícedotykový displej
 • Mikrofonní/nástrojové/linkové vstupy, 4 výstupy
 • MIDI In/Out/Thru
 • 4 konfigurovatelné výstupy CV/Gate
 • Remix, mash-Up, DJing a hudební produkce za pomocí 6 různých typů tracků. Sekvencování a koncertní produkce s pomocí audia, MIDI a CV
 • Produkční režimy včetně 16-Pad Drums, Notes, Smart Scales, Chords a Progresssions
 • Editace samplů ve stylu MPC
 • Automatická detekce BPM, timestretching a pitch-shifting v reálném čase
 • 8 dotykově citlivých ovladačů s grafickými OLED displeji
 • 4 výkonné plně editovatelné syntezátorové moduly
 • 16 GB vnitřní paměti (součástí výbavy je více než 10 GB zvukového obsahu)
 • Slot pro SD kartu a dva USB 3.0 konektory pro připojení flash disku nebo MIDI kontrolerů
 • Možnost rozšíření paměti prostřednictví 2,5“ SATA konektoru (SSD nebo HDD)

Technická specifikace

Pady
(64) rychlostně a dotykově citlivých padů s RGB podsvícením
Ovladače
(8) dotykově citlivých potenciometrů s dráhou 360°
(1) 360° enkodér pro navigaci na displeji a výběr pomocí stisknutí
(5) 270° ovladačů pro nastavení gainu, úrovně a mix
Tlačítka
(56) funkčních tlačítek; s červeným, oranžovým a zeleným podsvícením
Displej
6,9”/ 176 mm (diagonálně)
5,9” x 3,7”/ 150 x 93 mm (šířka x výška)
Celobarevný dotykový displej s LED podsvícením
Konektivita
(2) XLR+1/4” (6,35mm) TRS vstupy (Input 1/2)
(4) 1/4” (6,35mm) TRS výstupy (2 stereo páry)
(1) 1/4” (6,35mm) stereo sluchátkový výstup
(1) 1/8” (3,5mm) MIDI vstup
(1) 1/8” (3,5mm) MIDI výstup
(1) 1/8” (3,5mm) MIDI Thru
(4) 1/8” (3,5mm) CV/Gate výstupy
(1) ethernetový port
(2) USB porty typu A
(1) USB port typu B
(1) slot pro SD kartu
(1) vstup pro napájecí adaptér
Napájení
pomocí 19V adaptéru, 3,42 A, polarita (+) na středu, je součástí balení
Rozměry (Š x H x V)
350 x 389 x 72,5mm
Hmotnost
3,87 kg

Články z DISK Magazínu

Recenze: AKAI Professional Force (DJforum.cz)
"Asi nejočekávanější novinkou na výstavě NAMM 2019 bylo studio Akai Force. Z úniku pár fotografi&i…
AKAI Force získal ocenění portálu Sonic State
Nový nástroj Force značky AKAI Professional získal v rámci zimní edice veletrhu NAMM 2019 prestižní…
AKAI Professional: MPC Live II
Značka AKAI Professional představila MPC Live II, snadno přenosný standalone produkční nástroj nové generace vybaven…
AKAI Pro MPC X, MPC One a MPC Live nyní nabízejí možnost Multi-MIDI
AKAI představil nový firmware 2.8 pro standalone nástroje řady MPC. Nejzásadnější inovací je funkce Mul…

Máte dotaz? Napište nám

Chci emailem dostávat novinky z oblasti:
Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů podle zásad ochrany soukromí společnosti DISK Multimedia, s.r.o.
Distribuce AKAI pro ČR a SR
DISK Multimedia, s.r.o.
Sokolská 13 Boskovice
www.disk.cz